php چیست

زبان PHP چیست؟ چه کاربردی دارد و مزایا و معایب آن چیست؟

قطعا نام php را شنیده اید که برای تکمیل اطلاعات خود وارد این صفحه شده اید. شاید برایتان سوال باشد که پی اچ پی چیست؟ چه کاربردی دارد و در چه مواردی استفاده می شود؟ مزایا و معایب آن نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی چیست؟ که در ادامه به کلیه این سوالات پاسخ خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

پی اچ پی چیست ؟

php یک زبان برنامه نویسی مفسری است که در سمت سرور اجرا می شود و برای توسعه وب طراحی شده است.

php یک زبان مفسری است

زبان ها به دو دسته مفسری interpreter و کامپایلری compiler تقسیم می شوند که در زیر به هریک از آنها خواهیم پرداخت.

زبان های مفسری

زبان های مفسری زبان هایی هستند که برای اجرا شدن نیاز به یک نرم افزار مفسر دارند تا آن زبان را به زبان ماشین یا کامپیوتر (صفر و یک ) تفسیر یا ترجمه کنند تا کدها اجرا شوند.

در زبان های مفسری کدها به صورت خط به خط خوانده و ترجمه می شوند دقیقا همانند یک شخص مترجم که یک جمله را می شنود و سپس ترجمه آن را بازمیگرداند و سپس جمله بعدی را دریافت و ترجمه می کند. زبان های مفسری نیز اینگونه عمل می کنند.

زبان های مفسری به دلیل ترجمه لحظه به لحظه و اشغال فضای حافظه رم بیشتر، از سرعت کمتری برخوردار هستند.

زبان های کامپایلری

زبان های کامپایلری نیز برای اجرا شدن نیاز به این دارند تا به زبان ماشین یا کامپیوتر (صفر و یک) ترجمه شوند با این تفاوت که در زبان های کامپایلری ترجمه به صورت یکجا انجام میشود. همانند مترجم گوگل که به آن یک صفحه متن را می دهید و کل متن را یکجا به صورت ترجمه شده دریافت می کنید.

در زبان های کامپایلری چون ترجمه به صورت کامل و یکجا انجام می شود و فضای حافظه رم کمتری اشغال می کند از سرعت بسیار بیشتری برخوردار هستند.

کامپایلرها نیز به دو دسته تقسیم می شوند که در مقالات آینده به آن خواهیم پرداخت.

راسموس لردورف

PHP یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که برای توسعه وب طراحی شده است. در اصل توسط برنامه نویس دانمارکی-کانادایی راسموس لردورف در سال 1994 ایجاد شد. PHP در ابتدا مخفف Personal Home Page بود، اما اکنون مخفف PHP: Hypertext Preprocessor است.

php از ابتدا قرار نبود که زبان برنامه نویسی باشد!

 

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *